Klaudia Maison-Postek

Ukończyłam studia magisterskie na wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, ze specjalizacją z projektowania książki i ilustracji oraz grafiki warsztatowej. 

Zajmuję się grafiką artystyczną, projektowaniem odzieży i nadruków oraz projektowaniem tkanin.

W czerwcu 2015 miał miejsce pokaz mojej debiutanckiej kolekcji odzieży w ramach Off Fashion Weekend w Łodzi.
Brałam udział w licznych wystawach zbiorowych: „Sun&Soil” w Galerii Nieformalna w Warszawie (czerwiec 2016), Festiwal Miasto Gwiazd w Żyrardowie (wrzesień 2016), WG17 w Bibliotece Publicznej im. S. Staszica w Warszawie (kwiecień 2017), „Ołpen Galeria” w Galerii na Smolnej (sierpień 2019), „Obrazo-murale” w Galerii Przechodnia (wrzesień 2019). W maju 2019 roku odbyła się moja pierwsza wystawa indywidualna ,,Przenikanie” w Domu Kultury Śródmieście.

Martyna Malka Górecka


Martyna Malka Górecka (ur.1991r).
Dyplom z malarstwa obroniła w 2018 roku w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka, a aneks z rysunku u prof. Czesława Radzkiego na warszawskiej ASP. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych:
-Galeria DAP w Związku Polskich Artystów Plastyków na ulicy Mazowieckiej w Warszawie ,,Nie ma przypadku” 2018r. -Salon Akademii ”Przerwa wakacyjna” 2017
-cykl fotografii 'Nowoczesna Warszawa” kino Praha 2015, -Noc Muzeów 2016, 2015 Wydział Malarstwa w warszawskiej ASP
-Wystawa zbiorowa obrazów w Stowarzyszeniu Inicjatyw Twórczych ”Trzecia Fala” 2015.

Głównym założeniem malowanych przez nią obrazów jest połączenie realizmu z abstrakcją. Tematem są owoce morza, a więc formy naturalne i rzeczywiste, ale przeskalowane, przedstawione w nienaturalnym rozmiarze. Prace są podsumowaniem wspomnień z podróży, pozorną abstrakcją przypominającą o natłoku nowych doznań z wyjazdów. To przede wszystkim wyabstrahowany kadr, który sięga głęboko do pamięci skrywającej przelotne, na pierwszy rzut oka nieznaczące momenty.To zabawa formą i treścią. To poszukiwanie abstrakcji w rzeczywistym świecie.